Kolombiya Turistik Vize

Kolombiya Turistik Vize

Kolombiya Konsolosluğu - Turistik Vizesi

Kolombiya Seyahati gerçekleştirecek olanlar, Türkiye ile Kolombiya devleti arasında imzalanan vize muafiyeti anlaşmaları gereğince Kolombiya vize işlemlerinde muaftır. 180 gün içinde 90 gün ikamet izni bulunurken TC vatandaşları Kolombiya'ya her girişlerinde sadece 30 gün ikame hakkına sahiptir.

Söz konusu Kolombiya seyahati Kolombiya'da bir Kolombiya turu, Kolombiya gezileri ve Kolombiya'da bulunan herhangi bir kişiyi ziyaret etmeden Kolombiya seyahatinde bulunacak olan Türkiye vatandaşlarının Kolombiya ziyaret vizesi için davetiye yazısı, Kolombiya vize başvuru formu, Kolombiya ziyaret vizesi için gerekli evraklar ve Kolombiya vize ücreti, Kolombiya turistik vizesi için Kolombiya hotel rezervasyonu ve Kolombiya uçak bileti rezervasyonu gibi prosedürlerde bulunmalarına gerek yoktur. Kolombiya 14 Mayıs 2012 tarihinde Ankara'da imzalanan Türkiye ile Kolombiya arasında vizelerin karşılıklı kaldırılması neticesinde Kolombiya, 14 Mayıs 2012'den beri Türkiye Vatandaşlarından vize istemeyen ülkelerden biridir.

Türkiye vatandaşları 14 Mayıs 2012'den itibaren Kolombiya seyahatlerini Kolombiya vizesi almadan gerçekleştirebileceklerdir.

Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaportu olan yeşil pasaport, gri pasaport ve kırmızı pasaport sahibi kişilerde yine Kolombiya vize işlemlerinden muaftır.

Kolombiya seyahatinde bulunacak olan Türkiye vatandaşları Kolombiya ile Türkiye devleti arasında imzalanan vize muafiyeti anlaşmaları gereğince Kolombiya vizesinde muaftır.

Türkiyevatandaşları gerçekleştirecek oldukları Kolombiya seyahatleri içinKolombiya vize işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur. Türkiye vatandaşları Kolombiya seyahatleri için sadece toplam 180 gün içinde 90 gün ikamet izni bulunurken TC vatandaşları Kolombiya'ya her girişlerinde sadece 30 gün ikame hakkına sahiptir.

Söz konusu Kolombiya seyahatiniz 30 günden daha uzun süreye tekabül etmesi halinde Kolombiya vizesi alımı zorunludur.

TC vatandaşları almış oldukları Kolombiya vizesi ile sadece turistik bir faaliyet yürütebilirken aynı zamanda Kolombiya'da iş görüşmesine katılabileceklerdir.

Vize muafiyeti anlaşmaları neticesinde Türkiye vatandaşları, Kolombiya vizesi, Kolombiya vize işlemleri, Kolombiya vize başvuru formu, Kolombiya vizesi için gerekli evraklar, Kolombiya vize ücreti gibi Kolombiya vize prosedürlerinde bulunmalarına gerek yoktur. Kolombiya, Türkiye vatandaşlarından vize istemeyen ülkelerkervanına katılmıştır.

Kolombiya vize muafiyeti kısa süreli Kolombiya vizeleri için geçerli olan bir uygulamadır. Kolombiya seyahatiniz kısa süreli bir seyahat içeriğine sahip olmaması halinde Kolombiya Konsolosluğu İstanbul veya Kolombiya Büyükelçiliği Ankara'ya başvuru yapılmalıdır.